„Rzeczpospolita”: polskie skrzydła mogą wylądować nad Adriatykiem

Chorwacki rząd zaprasza PLL LOT do rozmów na temat przejęcia części bądź całości linii Croatia Airlines – podaje środowa „Rzeczpospolita”. Według nieoficjalnych informacji pierwsze spotkanie strony polskiej i chorwackiej miałoby się odbyć jeszcze latem.

Jak podaje gazeta, Croatia jest niewielkim przewoźnikiem, a jej główny biznes to połączenia do Europy Zachodniej, przede wszystkim z dowożeniem pasażerów Lufthansie.

– Z działalności operacyjnej Croatia ma straty i potrzebuje pieniędzy. LOT posiada zapas gotówki, ale chce ją wydać na własny rozwój – napisano w „Rzeczpospolitej”.

Cytowany w gazecie dyrektor komunikacji i public relations w LOT, Adrian Kubicki podkreślił, że obecnie polski przewoźnik jest skoncentrowany na „budowie centrum przesiadkowego w Warszawie i bazy w Budapeszcie oraz rozwoju współpracy z Nordacą”.

– Jeśli LOT zdecyduje się na przejęcie kolejnego przewoźnika, musiałoby to gwarantować szybki impuls w naszej ekspansji. Jest zresztą zbyt wcześnie, by komentować rozmowy, które jeszcze się nie zaczęły – dodał Adrian Kubicki.

PAP/ RIRM

drukuj