Autorstwa I, Yann, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2367501

[TYLKO U NAS] Dr hab. M. Warchoł: Przedmiotem zainteresowania WHO powinien być nierówny dostęp do leków, nowoczesnych terapii, a nie forsowanie lewackich, wrogich człowiekowi ideologii

Funkcjonuje pewna grupa ludzi, którzy lansują lewicowe poglądy, absolutnie niezgodne z prawem natury człowieka, ale i z poszczególnymi prawami krajów członkowskich. Nierówny dostęp do leków, nowoczesnych terapii, diagnostyki, profilaktyki – to powinno być przedmiotem zainteresowania WHO, a nie kwestia forsowania za wszelką cenę lewackich ideologii, wrogich człowiekowi – mówił dr hab. Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), organizacja powołana do troski o ochronę zdrowia, aktualizuje podręczniki dla menadżerów służby zdrowia, w których stwierdza, że są więcej niż dwie płcie. Aktualizacja ma dokonać nowych dowodów naukowych i postępu koncepcyjnego w zakresie płci, zdrowia i rozwoju.

– To próba narzucania lewicowej ideologii przez WHO. Nie ma próby szukania żadnego konsensusu, a to jest przecież zasadą działania wszystkich agend Organizacji Narodów Zjednoczonych. Tutaj jest próba bezprawnego narzucania swojej agendy polityczno-ideologicznej. Funkcjonuje pewna grupa ludzi, którzy lansują takie lewicowe poglądy, absolutnie niezgodne z prawem natury człowieka, ale i z poszczególnymi prawami krajów członkowskich. Nierówny dostęp do leków, nowoczesnych terapii, diagnostyki, profilaktyki – to powinno być przedmiotem zainteresowania WHO, a nie kwestia forsowania za wszelką cenę lewackich ideologii, wrogich człowiekowi – powiedział dr hab. Marcin Warchoł.

Jednostki należące do WHO są w obowiązku płacenia składki. W okresie 2015-2020 Polska finansowała organizację sumami wynoszącymi około 2 miliony dolarów i około 2 miliony franków szwajcarskich rocznie. Dotacja była przekazywana w tych dwóch walutach. Resort zaznaczył, że te wpłaty to składki obowiązkowe ,wynikające z samego członkostwa i ratyfikowania przez nasz kraj konstytucji WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia jest organizacją skompromitowaną, której potrzebna jest reforma – ocenił gość Radia Maryja.

– Trzeba jasno artykułować swoje stanowisko przeciwko promocji ideologicznej agendy, przeciwko promocji gender. Trzeba się przeciwstawiać bardzo mocno promocji aborcji, ponieważ agresywnie lansują aborcję. Łatwo jest wystąpić z takiej organizacji, ale tak jak z promocją wielu antywartości przez Unię Europejską, po to jesteśmy członkiem takich organizacji (Polska), jak Rada Europy czy ONZ, żeby mówić mocnym głosem i apelować również do społeczeństw krajów. Wielu nie wie o tym, że jest grupka lewackich aktywistów, którzy narzucają ideologię gender, promują aborcję. Trzeba domagać się swoich praw, poszanowania swojej tożsamości i tradycji, poszanowania swoich konstytucji, nominować przedstawicieli do organizacji, którzy będą odważnie postępować w obronie wartości bliskich – tłumaczył wiceminister sprawiedliwości.

Zgodnie z artykułem 7. konstytucji WHO, zaprzestanie opłacania składek obowiązkowych wiązałoby się z możliwością odebrania Polsce prawa głosu na forum światowego zgromadzenia zdrowia i prawa korzystania ze wsparcia organizacji.

– Chodzi o to, żeby domagać się respektowania właściwych wartości. Zasad, do których WHO zostało powołane. W krajach, gdzie potrzeba, nieść pomoc humanitarną, wspierać tego typu działania, które np. zapewniają dostęp do profilaktyki, diagnostyki, leków, nowoczesnych terapii. W krajach Trzeciego Świata brakuje leków. Wiele krajów boryka się z podstawowymi problemami służby zdrowia i naszym obowiązkiem – jako Polski – jest zmienianie rzeczywistości na lepszą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Wychodzenie z tego typu organizacji nic nie daje, trzeba ją zmieniać. Nominować właściwe osoby na stanowiska, krytykować zło, które się rozprzestrzenia, nazywać je po imieniu, upominać i taka jest nasza rola. Wtedy w innych krajach budzą się sumienia ludzi. Mamy ważną rolę do spełnienia w Europie i świecie. Jako Polacy, chrześcijanie, żeby bronić wartości, które są fundamentem cywilizacji. Promowanie antywartości prowadzi do upadku człowieka – wskazał dr hab. Marcin Warchoł.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. hab. Michała Warchoła można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl