fot. PAP/PIXSELL

Rzecznik Min. Zdrowia: 13 rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zostanie w środę przetransportowanych do Polski

13 osób rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zostanie przetransportowanych jutro do Polski samolotem wojskowym – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

 Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem. Pielgrzymi zmierzali do Medjugorie. Jak poinformowała policja, autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne.

W chorwackich szpitalach przebywa 28 osób – 13 z nich ma wrócić do Polski jutro samolotem wojskowym – przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Chodzi o pacjentów zarówno lżej rannych, jak i ciężej ale – jak dodał Andrusiewicz – wszystkie osoby są w stanie stabilnym umożliwiającym transport. Cztery ranne osoby wróciły do kraju samolotem wraz z rządową delegacją w nocy z soboty na niedzielę.

Prof. Rajko Horvat, zajmujący się na Uniwersytecie w Zagrzebiu badaniem ruchu drogowego, powiedział w telewizyjnym wywiadzie, że „wypadek autokaru wiozącego polskich pielgrzymów powinien być sygnałem dla władz Chorwacji, by zadbały o autostrady w kraju”. Według doniesień medialnych w chwili wypadku, autokar prowadził 72-letni kierowca. Mężczyzna był trzeźwy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl