Akcje Elewarru trafią do resortu skarbu

Akcje Elewarru zostaną przekazane Ministerstwu Skarbu Państwa poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że decyzję tę podjęto na posiedzeniu rządu, przy okazji rozpatrywania projektu nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego.

Sawicki podkreślił też, że taka zmiana nie zamyka możliwości prywatyzacji.

W opublikowanym w środę raporcie, NIK negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad Elewarr przez prezesa Agencji Rynku Rolnego. NIK chce, by ministrowie rolnictwa i finansów rozważyli likwidację spółki. O nadużyciach w Elerwarze, Izba powiadomiła prokuraturę.

Poseł PiS-u Kazimierz Moskal mówi, że Elewarr jest elementem siatki nadużyć, które są charakterystyczne dla PSL-u.

– Tutaj CBA stanęło pewnie na wysokości zadania, że nie patrzyło na to, czy Jan Bury ma czy nie ma swoich ludzi w tej czy innej instytucji, ale dostrzegało pewną patologię m.in. jeśli chodzi o ludzi, którzy zdobywali władzę w wyborach, w jaki sposób to robili. Ktoś, kto ma pieniądze potrafi kupować te głosy. Tu na podkarpaciu Jan Bury i jego ludzie potrafili to świetnie robić. Kiedy CBA próbowało obnażać to imperium Burego, zostało zaatakowane przez tego człowieka. Jest to co najmniej dziwne – powiedział poseł Kazimierz Moskal.

NIK krytycznie oceniła Elewarr także podczas poprzedniej kontroli w 2011r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl