fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki zobowiązał spółki Skarbu Państwa do budowy kolejnych szpitali tymczasowych

Premier RP Mateusz Morawiecki zobowiązał spółki Skarbu Państwa do budowy kolejnych szpitali tymczasowych. Powstaną one m.in. w Płocku i Ostrołęce.

W najbliższy weekend szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym będzie gotowy na przyjmowanie pierwszych pacjentów – informuje szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk.

– To nie jest koniec budowy. W drugim etapie, za tydzień, przekazujemy kolejne 200 łóżek. Łącznie to będzie 500. Potem w kolejnym etapie przekażemy blisko 700 łóżek. Ok. 1200 łóżek będzie czekało na Stadionie Narodowym – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, na antenie Polskiego Radia.

Sytuacja jest bardzo poważna. Rząd notuje kolejne rekordy zakażeń.

W nocy premier Mateusz Morawiecki podpisał kolejnych sześć decyzji, które mają usprawnić system walki z epidemią koronawirusa.

– Zobowiązujących duże spółki Skarbu Państwa, albo takie, w których Skarb Państwa ma większościowy udział, do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3 tys. miejsc dla pacjentów covidowych – dodał Michał Dworczyk.

https://twitter.com/michaldworczyk/status/1321792957436076034

Szpitale, za których budowę będą odpowiedzialne spółki Skarbu Państwa, powstaną m.in. w Płocku i Ostrołęce.

W pozostałych przypadkach to województwa, takie jak: Małopolska, Śląsk i Pomorze – poinformował minister Michał Dworczyk.

TV Trwam News

drukuj