Akcja protestacyjna pracowników wymiaru sprawiedliwości

Pracownicy sądów przeprowadzą dziś ogólnopolską akcję protestacyjną. W ten sposób chcą zwrócić uwagę rządu na stale pogarszającą się sytuację finansową pracowników wymiaru sądownictwa.

Iwona Nałęcz-Idzikowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Wymiaru Sprawiedliwości RP, zwraca uwagę, że pensje pracowników sądów nie były waloryzowane od siedmiu lat. Osoby z kilkunastoletnim stażem pracy zarabiają 1500 zł netto.

Jakąś formę protestu musimy w końcu przyjąć, żeby ktoś usłyszał ten nasz cichy krzyk o pomoc. Niestety, ale rozmawialiśmy z jednym ministrem, drugim i trzecim ministrem sprawiedliwości. Nie można traktować naszej grupy zawodowej wykonującej ciężką odpowiedzialną pracę w taki sposób, żeby nas skazywać po prostu na biedę, bo tak jest wśród rodzin i wśród pracowników sądów, po prostu, jest bieda – powiedziała Iwona Nałęcz-Idzikowska.

Pracownicy sądów przyjdą dziś do pracy w czarnych koszulkach. Niektórzy będą brali urlopy na telefon. Jeszcze inni mają wysyłać listy do ministra sprawiedliwości z przyklejonym jednym groszem. Jak mówią jest to symbol biedy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl