fot. PAP/Mateusz Marek

Kolejne mowy końcowe w sprawie dotyczącej zabójstwa byłego szefa policji M. Papały

O godzinie 10.00 rozpoczną się kolejne mowy końcowe w sprawie dotyczącej zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały. Proces zakończył się pod koniec września.

Marek Papała, były szef Komendy Głównej Policji, został zastrzelony 22 lata temu w pobliżu swojego mieszkania. W 2009 roku zarzuty usłyszeli Andrzej Z., pseudonim „Słowik” oraz Ryszard Bogucki. Obaj byli oskarżani o nakłanianie do morderstwa.

W 2013 roku Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnym wyrokiem uniewinnił obu mężczyzn, uznając dowody za niewystarczające. Proces głównego oskarżonego, Igora M., pseudonim „Patyk” rozpoczął się w 2015 roku. Wtedy przed sądem stanęło jeszcze sześć osób. Prokuratura zawnioskowała dla nich o karę od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast dla Igora M. o dożywocie.

Po pięciu latach, pod koniec września tego roku sprawa się zakończyła. Wtedy swoją mowę końcową wygłosiła prokuratura, główny oskarżony oraz jego obrońca.

Dziś w warszawskim Sądzie Okręgowym kolejny dzień mów końcowych. Głos zabiorą pozostali oskarżeni oraz ich obrońcy. Obrona głównego oskarżonego chce uniewinnienia go z zarzutu zabójstwa oraz umorzenia postępowania w sprawie zarzutów o kradzież samochodów. Rozprawa rozpocznie się o godzinie 10.00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl