Agenci CBA wkroczyli do siedzib Ciechu S.A. i Kulczyk Holding

Dziś rano funkcjonariusze CBA na polecenie prokuratury weszli do siedzib Ciechu S.A. i Kulczyk Holding.

Przeszukano też mieszkania byłego prezesa i byłego wiceprezesa Ciechu. Według medialnych informacji sprawa dotyczy prywatyzacji tej spółki.

To jeden z wątków afery taśmowej, na której zarejestrowano rozmowy dotyczące sprzedaży akcji Ciechu.

Sprawą możliwych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu zajmuje się prokuratura w Warszawie. Śledztwo ma wyjaśnić m.in., czy ktoś nie przekroczył uprawnień, czy nie było korupcji lub „prania” pieniędzy.

Na razie trwają działania funkcjonariuszy; nie ma żadnych zatrzymań – mówi Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Agencje CBA weszli do siedziby Ciechu, a także do siedziby Holding Kulczyk oraz do byłego wiceprezesa i byłego prezesa Ciechu S.A. Podkreślam, że w tej sprawie nie ma żadnych zatrzymań, a jedynie zabezpieczanie dokumentów i nośników komputerowych czy danych z komputerów – podkreślił Temistokles Brodowski.

Sprawa dotyczy zbycia przez Skarb Państwa w odpowiedzi na publiczne wezwanie firmy z grupy Kulczyk Investments 37,9 proc. akcji Ciech S.A.  za kwotę nie mniejszą niż 619 mln zł. W ten sposób – według prokuratury – „wyrządzono państwu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach”. A za to grozi kara do 10 lat więzienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl