fot. wikipedia

Za zamkniętymi drzwiami informacje ws. afery taśmowej

Posłowie na zamkniętym posiedzeniu sejmowej speckomisji zapoznają się z informacją prokuratury oraz szefów służb w sprawie afery taśmowej.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet ma przedstawić informację na temat toczących się postępowań związanych z aferą. Z kolei szef CBA Paweł Wojtunik ma wyjaśnić to, co usłyszeliśmy na ujawnionym ostatnio nagraniu z podsłuchanej rozmowy z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

W rozmowie Wojtunik sugeruje, że to były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz stoi za podpaleniem budki przed ambasadą Rosji podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku.

Poseł Marek Opioła, członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, mówi, że szef CBA powinien ustosunkować się do tych nagrań, a prokurator do śledztwa ws. afery.

– Chcemy się dowiedzieć, co na ten temat wie Paweł Wojtunik, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z drugiej strony, chcemy poznać stan śledztwa i jaki jest postęp w tej sprawie prokuratury, ponieważ mam wrażenie, że polskie organy ścigania – policja, ABW – niewiele robią w temacie, żeby dowiedzieć się, kto stał za aferą taśmową i dlaczego te osoby nie zostały jeszcze doprowadzone przed wymiar sprawiedliwości. Chcemy się też dowiedzieć, czy będziemy mieli sukcesywnie nowe odsłony afery taśmowej – powiedział Marek Opioła.

W ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość złożyło do marszałka Sejmu wniosek o zwołanie specjalnego i jawnego posiedzenia Izby w sprawie nowego nagrania. Sejm miałby wyjaśnić, czy były szef MSW doprowadził do politycznej prowokacji podczas Marszu Niepodległości w 2013 r.

RIRM

drukuj