Afganistan: Atak rakietowy w centrum Kabulu

Nieznani sprawcy przeprowadzili dziś rano atak rakietowy w centrum Kabulu – oświadczyło MSW Afganistanu. Afgańskie media informują o co najmniej 10 rannych. Do ataku doszło w święto niepodległości Afganistanu.

Rzecznik afgańskiego MSW Tarik Arian oznajmił, że rakiety zostały wystrzelone z dwóch pojazdów.

Według doniesień afgańskiej telewizji TOLO News, rakiet było co najmniej cztery. Miały uderzyć w dzielnicach w centrum Kabulu, w tym w Wazir Akbar Chan, gdzie mieszczą się zagraniczne ambasady. Jak podała agencja Reutera, dzielnica została zamknięta, a pracownicy ambasad są ewakuowani do bezpiecznych pomieszczeń.

Świadkowie cytowani przez TOLO News twierdzą, że w ataku ucierpiało co najmniej 10 osób. Żadna z organizacji nie przyznała się dotąd do przeprowadzenia ostrzału.

 PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl