RCB: W poniedziałek utonęły cztery osoby

Ostatniej doby w Polsce doszło do czterech utonięć – poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 282 utonięcia.

Jak podało RCB, w poniedziałek doszło do czterech utonięć. W województwie świętokrzyskim w zalewie w Radoszycach utonął 39-letni mężczyzna. W lubelskim, w zbiorniku wodnym w Zawieprzycach zginął 29-latek. W lubuskim, w jeziorze w Lubniewicach utonął 63-latek, zaś w warmińsko-mazurskim w jeziorze w miejscowości Orzechowo – 28-latek.

RCB –  powołując się na dane Komendy Głównej Policji – poinformowało, że od 1 kwietnia doszło już do 282 utonięć.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zasadach bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

„Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – apeluje Centrum.

RCB dodaje, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl