W piątek drogi wciąż oblodzone; RCB apeluje o ostrożność

Dla niemal połowy Polski IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników; zgodnie z prognozami Instytutu na śliskie drogi trzeba będzie uważać aż do soboty rano. RCB apeluje o ostrożność na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Regiony objęte ostrzeżeniem to wschód i południe woj. mazowieckiego, woj. lubelskie, północ woj. podkarpackiego, woj. świętokrzyskie, północ woj. małopolskiego, woj. śląskie, woj. opolskie i północna część woj. dolnośląskiego. Ostrzeżenia wydano również dla powiatu wejherowskiego, puckiego i Trójmiasta.

W tych miejscach prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu.

O ostrożność w czwartek wieczorem apelowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„Według prognoz IMGW, w nocy oraz nad ranem na Pomorzu, Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu chodniki i ulice mogą być śliskie. Bądźcie ostrożni!” – napisano na Twitterze RCB.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW informuje, że „prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl