fot. pixabay.com

RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed bardzo silnym wiatrem

Uwaga! Dziś i jutro (29/30.01) bardzo silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz – ostrzega w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w SMS-ach wysłanych do mieszkańców całego kraju.

RCB opublikowało w sobotę alert, w którym ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Jak poinformowało na Twitterze, „SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców na terenie całej Polski”. „Uwaga! Dziś i jutro (29/30.01) bardzo silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz. Zabezpiecz rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. Możliwe przerwy w dostawie prądu” – czytamy we wpisie.

W sobotę rano IMGW przekazało w komunikacie, że tego dnia w całym kraju będzie wzmagał się silny wiatr, możliwe też będą burze. Na wschodzie początkowo będzie pogodnie, ale z północnego zachodu w głąb kraju i na wschód stopniowo będzie przemieszczała się strefa opadów. Początkowo będzie to śnieg, śnieg z deszczem a potem deszcz. Miejscami też wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr będzie się wzmagał powodując te zawieje. W górach spadnie do 8 cm śniegu.

Temperatura na wschodzie kraju wyniesie około zera stopni, w centrum 3 stopnie a na północnym zachodzie nawet 8 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich minus 1.

Wiatr będzie wiał z prędkością do 90 km/h nad morzem i do 75 km/h w centrum kraju, a wieczorem będzie się nasilał. W sobotę wieczorem nad morzem możliwe lokalne burze.

W nocy z soboty na niedzielę będzie wiało bardzo mocno. Porywy nad morzem wyniosą do 130 km/h, w centrum kraju do 110 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr może wiać z prędkością do 150 km/h. Wiatr zachodni i północno-zachodni. Na północy i na wschodzie kraju możemy się spodziewać burz.

Według IMGW, tak silny wiatr może utrzymać się do niedzieli.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl