A. Macierewicz: Wali się gmach smoleńskiego kłamstwa

Ataki na podkomisję smoleńską pokazują, jak wielkie są obawy wobec wyników jej prac i ujawniania prawdy – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Eksperci podkomisji powołanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej do zbadania katastrofy przedstawili dotychczasowy dorobek prac na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Posiedzenie komisji odbyło się na wniosek posłów Platformy Obywatelskiej.

Antoni Macierewicz mówiąc o pracach podkomisji podkreślił, że jednemu z jej ekspertów udało się odnaleźć nowy materiał dowodowy, który zaprzecza dotychczasowemu przebiegowi wydarzeń. Chodzi o element samolotu, który odnaleziono co najmniej 60 metrów przed „osławioną” brzozą.

– Jeden z członków zespołu odnalazł dokładne zdjęcia tego szczątku i można go – w miejscu znalezienia, wraz z przymiarem pokazującym jego rozmiary – pokazać całej opinii publicznej, co zostało zrobione podczas zeszłej konferencji komisji pana dr. Berczyńskiego. Oczywiście, znamy zasadę, która mówi, iż gdy złapie się złodzieja za rękę, on krzyczy: „To nie moja ręka!” Tak właśnie wy teraz krzyczycie, gdy widzicie, że wali się gmach smoleńskiego kłamstwa – komentował szef resortu obrony.

Na końcu posiedzenia komisji został przedstawiony fragment filmu, który prezentuje wersję wydarzeń związanych z przebiegiem tragedii, jakie przekazał Premier Rosji Władimir Putin premierowi Polski Donaldowi Tuskowi.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl