fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: Podpisałem zapytanie ofertowe ws. kolejnych zestawów Patriot

Rusza druga faza programu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła –  powiedział dziś Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, informując, że podpisał zapytanie ofertowe w sprawie sześciu baterii Patriot z radarem o polu obserwacji 360 stopni.

„Ruszamy z kontraktem na druga fazę programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem już zapytanie ofertowe – Letter of request – dotyczące pozyskania trzech dywizjonów czyli sześciu baterii systemu Patriot, obejmujące radary dookólne, wyrzutnie oraz zapas pocisków rakietowych” – powiedział minister obrony, który wziął we wtorek w Warszawie udział w konferencji Defence24 Day.

Dodał, że kontrakt ma zawierać także pakiet szkoleniowy i logistyczny.

Umowę w pierwszej w dwóch zakładanych faz w programie Wisła podpisano w 2018 r. Przewiduje on mające się rozpocząć w bieżącym roku dostawy dwóch baterii Patriot z radarem o polu widzenia 120 stopni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl