fot. Karolina Gierat / Radio Maryja

Najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy pobiegli w szczytnym celu

W minioną sobotę (21 maja 2022 roku) odbyła się jubileuszowa już edycja Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Wydarzenie miało rangę Mistrzostw Europy. X Bieg na Szczyt Rondo 1 po raz kolejny wsparł SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Ponad 500 uczestników pokonało 38 pięter. Przekraczając metę, biegacze mogli podziwiać widok na Warszawę z wieżowca Rondo 1. Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia, „w ramach zawodów odbyły się też Towerrunning European Championships 2022, które wyłoniły mistrzów Starego Kontynentu w tej zyskującej na popularności dyscyplinie sportu”. Zwycięzcami zostali Anna Ficner z Polski oraz Fabio Ruga z Włoch.

Anna Ficner piąty raz triumfowała na podium Rondo 1 w swojej karierze. Tym razem powtórzyła swój bieg z 2016 roku, kiedy również zdobyła złoty medal.

Podczas Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach obowiązywała zasada dwukrotnego pokonania 38 pięter z krótką przerwą między seriami.

„Reprezentantka Polski wypracowała sobie bezpieczną, 20-sekundową przewagę w pierwszej serii, którą bez problemów obroniła w drugim biegu. Jej łączny czas wyniósł 9:45,01. Srebrny medal, dość niespodziewanie, wywalczyła inna reprezentantka Polski, Iwona Januszyk, która mimo najlepszego czasu w drugiej serii, nie była w stanie odrobić straty do Anny Ficner” – informują organizatorzy biegu.

W X Biegu na Szczyt Rondo 1  niestety nie wziął udziału Piotr Łobodziński, dwukrotny mistrz świata, który był kontuzjowany.

„W Rondo 1 zobaczyliśmy jednak aktualnego lidera światowego rankingu Towerrunning World Association, Malezyjczyka Wai Ching Soh, który potwierdził wysoką formę i uplasował się na drugim miejscu w całej stawce, choć oczywiście nie był brany pod uwagę w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Na 7. miejscu zawody ukończył pierwszy Polak, Paweł Ruszała” – czytamy na stronie biegnaszczyt.pl.

Najważniejszym założeniem wydarzenie bez wątpienia była pomoc charytatywna. W ramach X Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie zebrano prawie 44 tys. złotych dla SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku. W biegu amatorsko wzięli udział również opiekunowie i dzieci z Kraśnika.

Wsparcia udzielili również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy pokonali wszystkie piętra z pełnym wyposażeniem.

Karolina Gierat/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl