fot. Nasz Dziennik

A. Andruszkiewicz: Szpital w Augustowie decyzją premiera dostanie 1 mln zł

1 mln zł z budżetu państwa dostanie decyzją premiera Mateusza Morawieckiego szpital w Augustowie (Podlaskie) – poinformował na konferencji prasowej w Białymstoku wiceminister cyfryzacji, kandydat PiS w regionie w nadchodzących wyborach do Sejmu Adam Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz mówił, że decyzję o wsparciu augustowskiego szpital premier podjął „osobiście”, dotyczy ona większego bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców.

„Jak wiemy, ochrona zdrowia jest dla Polaków bardzo ważna. Jest to temat strategiczny wręcz, który jest poruszany w tej kampanii. Wszyscy staramy się, aby nasze szpitale działały jak najsprawniej, żeby te kolejki były jak najmniejsze, ale też przede wszystkim, aby mieszkańcy naszego regionu mogli w tych szpitalach być leczeni na jak najlepszym, nowoczesnym sprzęcie medycznym. To jest dla nas dzisiaj najważniejsze” – mówił Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister powiedział, że to placówka w Augustowie będzie decydować o tym na jaki sprzęt przeznaczy przyznane pieniądze, ale zaznaczył, że głównie chodzi o inwestycję w centralną sterylizatornię i realizowane tam modernizacje.

Szpital w Augustowie to druga placówka po szpitalu w Kolnie (Podlaskie), która dostanie pieniądze po decyzji premiera. Adam Andruszkiewicz przypomniał, że 1,5 mln zł dostanie także szpital w Kolnie na zakup nowoczesnego tomografu komputerowego. Mówił, że pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej będącej w dyspozycji kancelarii premiera.

Adam Andruszkiewicz był także pytany o start w wyborach marszałka seniora Kornela Morawieckiego, który jest kandydatem PiS do Senatu w okręgu nr 59 w Podlaskiem. W czwartek premier Mateusz Morawiecki mówił w Ciechanowie, że w ostatnich dniach stan zdrowia jego ojca bardzo się pogorszył.

„Myślę, że pan marszałek Kornel Morawiecki jest osobą tak zasłużoną, że mieszkańcy województwa decydując będą mieli to na względzie, a choroba jest rzeczą ludzką. Każdy z nas może być chory i myślę, że nie można tutaj jakby iść w tą stronę, żeby rozważać to, jak będzie wyglądała kampania wyborcza” – skomentował Adam Andruszkiewicz.

Zaznaczył, że zdrowie jest najważniejsze i życzy go wszystkim kandydatom.

W piątek prezydent Andrzej Duda nadał Kornelowi Morawieckiemu order Orła Białego „w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej”. Andruszkiewicz powiedział, że przyznanie tego odznaczania to „historyczna chwila”, bo Kornel Morawiecki to legenda opozycji antykomunistycznej. Dodał, że to także osobiste przeżycie dla niego, bo „bardzo dobrze” zna marszałka Kornela Morawieckiego i z nim współpracuje.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl