fot. PAP/Andrzej Grygiel

Świąteczne piosenki i alpiniści za oknami szpitala dla chorych dzieci w Zabrzu

Bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu pracowników firmy Tauron i alpiniści przebrani za zwierzęta pukający do okien Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu – tak wyglądało środowe przedpołudnie dzieci leczonych w tej placówce.

Widowisko dla pacjentów oddziałów pediatrycznych zorganizowali wspólnie Tauron i działająca na rzecz dzieci chorych onkologicznie Fundacja Iskierka. Jak podkreślają organizatorzy, pobyt w szpitalu to dla dzieci trudne doświadczenie, a izolacja spowodowana pandemią wzmaga negatywne odczucia małych pacjentów. Dlatego postanowili przed Bożym Narodzeniem odczarować chociaż jeden dzień ich szpitalnego pobytu.

Na dziedzińcu szpitala odbył się bożonarodzeniowy koncert. Pracownicy firmy Tauron śpiewali bożonarodzeniowe piosenki w autorskich aranżacjach. Jednocześnie wspinacze z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego przebrani w kostiumy zwierząt na linach przyczepionych do dachu wykonywali niezwykłe akrobacje i przez okna szpitalnego budynku bawili się z najmłodszymi pacjentami.

„Organizacja pokazów alpinistycznych dla chorych dzieci w naszym szpitalu zorganizowana przez Tauron, Fundację Iskierka i Katowicki Klub Wysokogórski stanowi fantastyczną odskocznię od nie zawsze wesołego pobytu dzieci w szpitalu. W dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, w czasie rygorystycznych obostrzeń dotyczących odwiedzin dzieci w szpitalu, bezpieczna wizyta Super zwierzaków, odgrywane z wysokości animacje i koncert mikołajkowy widoczny z okien oddziałów dziecięcych stanowią wspaniałe rozświetlenie pobytu dzieci w szpitalu” – powiedział dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. S. Szyszko dr n. med. Dariusz Budziński.

W październiku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zorganizowano bliźniaczą akcję. Dzięki współpracy Tauronu i Fundacji Iskierka jeszcze przed wybuchem pandemii zorganizowano wielki bal karnawałowy dla najmłodszych pacjentów GCZD, wcześniej wspólnie kolędowano na oddziale Onkologii Dziecięcej. Wiosną tego roku szpitalom z południowej Polski przekazano z kolei 40 tys. maseczek. Współpraca zaowocowała także remontem dwóch oddziałów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

„Ostatnie bardzo trudne miesiące zdumiewają ofiarnością, hojnością i szczodrobliwością ludzi dobrej woli. Pracownicy Grupy Tauron w tym trudnym czasie pandemii chętnie oddają osocze i krew, prowadzą zbiórki dla potrzebujących, włączają się w akcje charytatywne” – powiedział prezes zarządu Tauron Polska Energia Wojciech Ignacok.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl