fot. pixabay.com

Niemcy: Na oddziałach intensywnej terapii przybywa zaszczepionych pacjentów

Na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech trafiło w ostatnim czasie więcej pacjentów z koronawirusem, którzy zachorowali pomimo przyjętych szczepień. Instytut Roberta Kocha (RKI) zapowiadał już wcześniej taki rozwój sytuacji epidemicznej – podkreśla „Der Spiegel”.

Jak wynika z danych RKI, wzrósł odsetek zaszczepionych pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii. Od połowy sierpnia do początku września spośród 1186 pacjentów z intensywnej terapii 119 było wcześniej zaszczepionych (stanowi to ok. 10 proc.). W dłuższym okresie porównawczym (od początku lutego do początku września br.) odsetek zaszczepionych pacjentów z COVID-19 na niemieckich oddziałach intensywnej terapii wyniósł 1,84 proc. (210 z 11 419 przypadków).

Ten zwiększony odsetek zaszczepionych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, zdaniem ekspertów, jest związany przede wszystkim z gwałtownym wzrostem ogólnej liczby zaszczepionych osób – pisze „Der Spiegel”.

Od początku kampanii szczepień w Niemczech ponad 65 proc. populacji zostało w pełni zaszczepione, czyli przyjęło dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowi.

PAP

drukuj