fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Min. Zdrowia przekazało rzeszowskiemu szpitalowi MSWiA 3 mln zł na doposażenie oddziału kardiologii

Rzeszowski szpital MSWiA otrzymał 3 miliony złotych na doposażenie istniejącego w tej placówce oddziału kardiologii. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Przekazane pieniądze pochodzą z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko w ramach wspierania szpitali o zasięgu ponadregionalnym.

– To świadczy o tym, jak ważnym obszarem dla obecnych władz jest obszar kardiologii, który bardzo dynamicznie się rozwija. Postęp technologiczny w tym obszarze jest niebywały, wchodzą nowe metody leczenia i ważne jest, żeby podążać za tym leczeniem, i Państwo to robicie – mówiła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

Otrzymana dotacja, jak zaznaczył dyrektor rzeszowskiego szpitala MSWiA Zbigniew Widomski, będzie przeznaczona między innymi na zakup zestawu do krążenia pozaustrojowego.

– Środki z dzisiejszej umowy będą wykorzystane na zakup zestawu do krążenia pozaustrojowego, systemu elektroanatomicznego, aparatu echokardiograficznego AcT  i modułu do rekonstrukcji anatomii jam serca – poinformował Zbigniew Widomski.

Przyznana dotacja jest uzupełnieniem do realizowanego już projektu dotyczącego adaptacji pomieszczeń po starym bloku operacyjnym.

– Środki te stanowią uzupełnienie realizowanego projektu przebudowa i doposażenie oddziałów szpitalnych, a najogólniej mówiąc: adaptacja pomieszczeń po starym bloku operacyjnym, którego wartość tego projektu wynosi ponad 12 milionów złotych i te środki oczywiście mamy już przyznane również przy udziale Ministerstwa Zdrowia – zaznaczył Zbigniew Widomski.

Rzeszowski szpital MSWiA – jak zauważyła poseł PiS Krystyna Wróblewska – cieszy się bardzo dobrą renomą wśród pacjentów.

– Zespół kardiologów w szpitalu MSWiA w Rzeszowie jest zespołem wzorcowym na skalę kraju. Ja miałam szansę tutaj oglądać operację online, które tutaj Państwo wykonują, oczywiście pod opieką wspaniałych kardiologów, którzy są na skalę światową – mówiła poseł Krystyna Wróblewska.

Szpital MSWiA w Rzeszowie wciąż jest rozbudowywany. Inwestycja obejmuje budowę  nowego bloku operacyjnego i Szpitalnego oddziału Ratunkowego oraz lądowiska dla helikopterów. Zakończenie prac planowane jest na 2020 rok.

TV Trwam News/RIRM

drukuj