fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

756 wybitnych uczniów otrzymało stypendia od ministra edukacji i nauki

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, wręczył stypendia 756 uczniom z całej Polski. Młodzież otrzymała je za wybitne osiągnięcia w nauce oraz w sporcie. Stypendia trafiły m.in. do laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych czy laureatów konkursów na pracę naukową w roku szkolnym 2021/2022. Otrzymali je też uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w dyscyplinach sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, zwracając się do stypendystów powiedział, że są oni przyszłością Polski.

Jesteście Państwo bez wątpienia naszą ogromną nadzieją na najbliższą przyszłość i nadzieją dla Polski, nadzieją na jeszcze lepszą przyszłość i to nie taką daleką, tylko już tą najbliższą. Już niedługo będziecie wchodzić w dorosłość, w środowiska jako ich liderzy i cieszymy się z tego, że to wy nimi jesteście – zaznaczył szef MEiN.

Łącznie do resortu wpłynęło ponad 2700 wniosków o stypendia, a spośród laureatów największą grupę stanowią uczniowie liceów i techników. Wysokość stypendium, tak jak w latach ubiegłych wynosi 3 tys. zł na każdego ucznia. Łącznie resort przeznaczył na ten cel blisko 2 mln 300 tys. złotych.

RIRM

drukuj