2015 rokiem św. Jana Pawła II

Rok 2015 będzie rokiem Jana Pawła II – uchwałę w tej sprawie przyjęli wczoraj posłowie. Uzasadnili to poczuciem moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata.

Posłowie zachęcili w uchwale, by mottem przewodnim wszelkich inicjatyw na ten rok były słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje”

Poseł Elżbieta Kruk z sejmowej komisji kultury mówi, że uchwała Sejmu jest podkreśleniem zasług Jana Pawła II, oraz tego, że staramy się naśladować Ojca Świętego.

– Musimy pamiętać, że to, co robimy jest służbą dla ludzi, służbą dla Polski, służbą dla Kościoła. Nasze powołanie do służenia ludziom jest zapomniane dziś w parlamencie. Oczywiście uchwała, którą podjęliśmy nie przyłoży wielkości św. Jana Pawła II. Jednocześnie jest równocześnie takim przyczynkiem świadczącym, że przynajmniej staramy się rozważać i naśladować papieża Polaka – mówiła poseł Elżbieta Kruk.

W uchwale Sejm przypomina też, że w kwietniu 2015 r. przypada 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji „wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl