19 maja wizyta w Polsce prezydenta Niemiec

Polityka wschodnia, przyszłość Unii Europejskiej, relacje transatlantyckie i kwestie dwustronne – to tematy, które prezydent Andrzej Duda poruszy 19 maja podczas wizyty prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Polsce – powiedział w piątek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

O wizycie prezydenta Niemiec z małżonką w Polsce poinformowała wczoraj Kancelaria Prezydenta.

„Zgodnie z tradycją relacji polsko-niemieckich to jedna z pierwszych wizyt zagranicznych prezydenta Niemiec” – podkreślił szef gabinetu prezydenta RP.

Dodał, że Steinmeier przyjeżdża do Polski z oficjalną wizytą na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

Krzysztof Szczerski podkreślił, że rozmowy prezydentów Polski i Niemiec będą dotyczyły przede wszystkim kwestii polityki międzynarodowej.

„Prezydent Duda chce przedyskutować z prezydentem Steinmeierem kwestie polityki wschodniej, szczególnie konfliktu na Ukrainie, przyszłości Unii Europejskiej, relacji transatlantyckich” – powiedział prezydencki minister.

Jak dodał, wizyta to także okazja do pogłębionej dyskusji o relacjach dwustronnych.

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że prezydent Duda spotkał się ze Steinmeierem w sierpniu 2015 r. podczas oficjalnej wizyty w Berlinie, gdy Steinmeier pełnił funkcję szefa niemieckiego MSZ.

Prezydent Niemiec z pierwszą wizytą zagraniczną udał się w marcu do Paryża; spotkał się z ówczesnym prezydentem Francji Francois Hollande’em.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl