18 lat „Naszego Dziennika”

„Nasz Dziennik” świętuje dziś 18-tą rocznicę powstania. Jedyny w Polsce dziennik o profilu katolicko-patriotycznym to dzieło wyrosłe przy Radiu Maryja. Pierwszy numer ukazał się 29 stycznia 1998 roku.

Na łamach „Naszego Dziennika” każdego dnia ukazują się ciekawe artykuły na temat polityki, kultury, gospodarki, wiary, religii i historii.

W 2008 r. gazeta razem z Radiem Maryja i TV Trwam zostały uhonorowane Medalem „Milito pro Christo” („Walczę dla Chrystusa”). Odznaczenie jest przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego.

Medioznawca dr. Hanna Karp mówi, że trudno sobie dziś wyobrazić system rzeczywistość mediów w Polsce bez „Naszego Dziennika”.

– Gazeta ta przede wszystkim drąży tematy, które inni bardzo często niestety pomijają. Są to rzeczy dotyczące historii Polski – tej całkiem niedawnej, tej bardziej odległej. Bardzo trzeba podkreślić, że jest to również cały dział, który zajmuje się informacją o tym, co dzieje się w Kościele na bieżąco. Informuje o tym, że Kościół w Polsce żyje, że są wierni, że są katolicy polscy, którzy nie są obojętni ani na losy Ojczyzny, ani na losy Kościoła – zwraca uwagę dr Hanna Karp.

Dr. Hanna Karp zaznaczyła, że w naszym kraju powinny zostać przyjęte regulacje, które stworzyłyby system wspierania prasy o kapitale narodowym.

Tymczasem w internecie pojawiła się petycja skierowana do Sejmu o ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Można się pod nią podpisać na stronie citizenGo.

RIRM

drukuj