fot. PAP/EPA

„Nasz Dziennik”: Burmistrz Ustrzyk Dolnych chce zmniejszyć liczbę godzin lekcji religii w szkołach

Burmistrz Ustrzyk Dolnych w ramach oszczędności chce zmniejszyć liczbę godzin lekcji religii. Nie zgadzają się na to rodzice i Oddział Akcji Katolickiej w tym mieście. O sprawie pisze „Nasz Dziennik”.

Burmistrz zwrócił się do metropolity przemyskiego ks. abp. Adama Szala o zgodę na zmniejszenie godzin zajęć religii.

Swoje zaniepokojenie działaniami burmistrza wyrazili rodzice i Oddział Akcji Katolickiej, którzy wystosowali do włodarza specjalny apel. Wskazują oni, że tego typu działania mogą prowadzić  do powolnego usuwania religii w szkołach.

Kazimierz Kryla, wiceprezes Akcji Katolickiej w Polsce, zauważa, że oszczędności nie mogą być argumentem do deprecjonowania religii.

– Argumenty ekonomiczne, które przynajmniej oficjalnie stoją za działaniem pana burmistrza i są ukierunkowane na oszczędności poprzez próbę ograniczenia lekcji religii, ewidentnie wskazują, że wybrano sobie tylko jeden konkretny element tych oszczędności. To droga nie do przyjęcia. Ja to odbieram jako „modę” płynącą z działań prezydentów dużych miast, przenoszoną na grunt lokalny. Z tego, co słyszę, społeczność lokalna tego nie akceptuje i nie tędy droga – mówi Kazimierz Kryla.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, oszczędności, które włodarz Ustrzyk Dolnych chce uzyskać, mają być przeznaczone na podwyżki dla nauczycieli.

Głos w sprawie działań burmistrza Ustrzyk Dolnych zabrał podczas sesji rady miasta jeden z radnych. Wskazał on, że kwota którą burmistrz chce zaoszczędzić, w ostatnim roku została przeznaczona na trzy miejskie imprezy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl