fot. twitter.com/JasnaGoraNews

17-metrowa choinka – dar Lasów Państwowych – na Jasnej Górze

17-metrowa jodła – dar Lasów Państwowych – stanęła w sobotę w najważniejszym polskim sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Choinka wyrosła na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

„W naszej polskiej tradycji choinka jest symbolem Bożego Narodzenia, dlatego zawsze cieszymy się, i w momencie, kiedy przyjmujemy tę choinkę, którą co roku nam funduje nadleśnictwo, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, to jest taki moment, w którym już widzimy zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego i wchodzimy w ten okres bezpośredniego przygotowania do świąt” – powiedział przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski OSPPE.

„Jest to piękna, świętokrzyska jodła, mam nadzieję, że zaszczyci sanktuarium i będzie promować też nasz region” – cieszył się nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Adam Podsiadło.

„Wszyscy, którzy uczestniczą przy ścinaniu, przy przywiezieniu drzewka, traktują to jak pewnego rodzaju dar dla Matki Bożej, dla Jasnej Góry. A dla nas, którzy tu przyjechaliśmy, jest to taka pielgrzymka, gdzie oddajemy nasze troski, w podziękowaniu za szczęśliwy rok i z nadzieją, że następny rok będzie lepszy” – dodał.

O. Samuel Pacholski OSPPE poinformował także w sobotę o przygotowaniach sanktuarium na Jasnej Górze do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„Myślimy o tym, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia przyjąć większą liczbę wiernych, dlatego będą dwie Msze święte pasterskie, o godz. 21.30 i o północy. Zwiększyliśmy także liczbę dyżurów w konfesjonałach, aby wszyscy, którzy przyjadą w tych dniach na Jasną Górę, mimo obostrzeń, oczywiście przy stosowaniu wszystkich koniecznych zasad, mogli radować się tajemnicą świąt w naszym narodowym sanktuarium” – powiedział.

PAP

drukuj