100 tys. podpisów pod „Rodzice chcą mieć wybór”

Już 100 tys. osób poparło obywatelski projekt „Rodzice chcą mieć wybór”. Ustawę przygotowała Fundacja Rzecznik Praw Rodziców. Projekt ma zagwarantować ojcom i matkom m.in. możliwość decydowania, czy ich dzieci pójdą do pierwszej klasy w wieku 6 czy 7 lat.

To ważna inicjatywa, zwłaszcza, że MEN planuje znieść limit dot. liczebności uczniów w klasie. Obniżając wiek szkolny resort zapewniał, że pierwsze klasy nie będą liczyły więcej niż 25 uczniów. Teraz przygotował projekt zmiany ustawy oświatowej znoszący te ograniczenia.

Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców mówi, że Ministerstwo Edukacji od początku reformy skupia się tylko na PR, a nie na poprawie edukacji

Jedynym sposobem na to, żeby uchronić nasze dzieci przed nauką w przeładowanych klasach, w nauce zmianowej – jest to, żeby dać rodzicom wybór i pozwolić im, żeby nie posyłali obowiązkowo 6-letniego dziecka do pierwszej klasy już w przyszłym roku. Wczoraj udało nam się przekroczyć liczbę 100 tys. podpisów pod projektem obywatelskim „Rodzice chcą mieć wybór”. W tej chwili pracujemy już tak naprawdę na nadwyżkę, która da nam pewność, że Sejm naszego projektu nie odrzuci. Dlatego zachęcamy gorąco, żeby wszystkie podpisy, które rodzice zbierają w Polsce, przesyłać do nas. Do 12 grudnia czekamy na wszystkie przesyłki. Chcemy jak najszybciej zanieść nasz projekt do Sejmu – mówi Karolina Elbanowska.

MEN wprowadziło w błąd rodziców tylko po to, by przekonać ich do reformy – dodała założycielka Fundacji.

Podpisy pod projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór” będą zbierane jeszcze do 12 grudnia. Formularze można pobrać ze strony internetowej rzecznikrodziców.pl.

RIRM

drukuj