fot. https://twitter.com/Lednica2000

Zbliża się XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000

W najbliższą sobotę na Polach Lednickich odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tematem przewodnim będzie wspólnota eucharystyczna. 

W tym roku gromadzimy się na Polach Lednickich i skupimy się wokół tematu Eucharystii. Hasłem przewodnim będzie: „Idź za Barankiem”. To zachęta do pójścia za Chrystusem niczym uczniowie, dokądkolwiek się uda.

– Chcemy na nowo wybierać Chrystusa pod rybą. Do tego was zapraszamy – zachęca o. Tomasz Nowak, duszpasterz spotkania Lednica 2000.

To odkrycie Bożego Baranka w tajemnicy Eucharystii, a przede wszystkim uświadomienie poczucia wspólnoty, która ma jedną drogę. Musimy ją przebyć, aby odkryć tajemnicę Stołu Pańskiego.

– Przybywajcie! Bądźcie z nami! Ja już jestem spakowany i lecę na Lednicę! – mówi Piotr Ziemowski z Siewców Lednicy.

Słowo zachęty i pozdrowienia do uczestników spotkania skierował również Ojciec Święty Franciszek.

– Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem „Idź za Barankiem”. Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć go do swojego serca. Niech Bóg błogosławi to spotkanie – powiedział Franciszek.

Młodzież będzie miała szanse odkryć Jezusa takiego, jakim jest i jaki udziela się w Eucharystii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl