fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek do uczestników spotkania na Polach Lednickich: Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca

Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na cotygodniowej audiencji generalnej. Papież pozdrowił podczas niej młodych, którzy w najbliższą sobotę spotkają się na Polach Lednickich. „Wypraszając dla każdego z Was obfitość darów Ducha Świętego, zawierzam Was opiece Maryi Królowej Polski i z serca błogosławię. Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem >>Idź za Barankiem<<. Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca” – wskazał Papież.

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił dziś młodych, którzy będą uczestniczyć w corocznym spotkaniu na Polach Lednickich.

– Wypraszając dla każdego z Was obfitość darów Ducha Świętego, zawierzam Was opiece Maryi Królowej Polski i z serca błogosławię. Myślą ogarniam także młodzież, która w pierwszą sobotę czerwca zgromadzi się na Polach Lednickich na Spotkaniu Młodych pod hasłem >>Idź za Barankiem<<. Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca. Niech Bóg błogosławi to spotkanie – wskazał papież Franciszek.

Ojciec Święty przedstawił w katechezie na temat gorliwości apostolskiej postać ojca Matteo Ricciego SJ, włoskiego misjonarza z zakonu jezuitów, który dzięki starannemu przygotowaniu dotarł na misje do Chin.

Jezuita posiadał szeroką wiedzę matematyczną i astronomiczną, które przyczyniły się do owocnego spotkania kultury i nauki Zachodu oraz Wschodu. O. Matteo Ricci SJ zaproponował prawdy wiary i moralności chrześcijańskiej.

– Oprócz jego doktryny, to właśnie jego świadectwo życia religijnego, cnót i modlitwy, jego miłosierdzie, pokora i całkowity brak zainteresowania zaszczytami i bogactwem, doprowadziły wielu jego chińskich uczniów i przyjaciół do przyjęcia wiary katolickiej – podsumował Papież.

O. Matteo Ricci SJ zmarł w Pekinie w 1610 roku w wieku 57 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl