fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie

Ojciec Święty Franciszek przekazał dziś w Watykanie, że marzy o tym, aby Polska była ,,ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie”. „Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia” – podkreślał Papież.

Papież Franciszek spotkał się dziś z wiernymi na audiencji generalnej na placu św. Piotra. Z powodu problemów z gardłem Biskup Rzymu powierzył czytanie wszystkich przygotowanych przez siebie tekstów jednemu ze swoich współpracowników.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty nawiązał do Narodowego Dnia Życia, który w naszym kraju będzie obchodzony w niedzielę.

– Serdecznie pozdrawiam Polaków! Co roku 25 marca obchodzicie w Polsce Narodowy Dzień Życia. Myśląc o Waszej ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie – od chwili, gdy pojawia się w łonie matki aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia – czy to swojego, czy też innych. Z serca Wam błogosławię! – podkreślał Papież.

Dzisiejszą katechezę Ojciec Święty poświęcił cnocie roztropności, która jest jedną z czterech cnót kardynalnych. Papież Franciszek wskazywał, że roztropność ,,to zdolność do takiego sterowania działaniami, aby kierowały się one ku dobru”.

Człowiek roztropny – jak nauczał Biskup Rzymu – dokonuje wyborów z szerokim spojrzeniem i wewnętrzną wolnością; ma świadomość, że każdy może pobłądzić.

Ojciec Święty wskazywał, że ,,Bóg chce, abyśmy byli mądrymi świętymi, ponieważ bez roztropności wystarczy chwila, by zejść na manowce”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl