XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich

Trwa XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Tegorocznym hasłem są słowa: „Idź i kochaj”. Na Polach Lednickich zgromadziło się ponad 100 tysięcy pielgrzymów z Polski i zagranicy. W uroczystościach wziął udział prymas Polski ksiądz arcybiskup Wojciech Polak i metropolita poznański ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki.

Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak zwracając się do zgromadzonych na rozpoczęcie spotkania wyraził radość, że na Lednicę przybyło tak wielu młodych.

Bardzo się cieszy, że jesteście tu u źródeł chrzcielnych Polski, że rzeczywiście nie jesteście młodymi „kanapowcami”, bo żeby się poczuć dobrze, nie potrzebujecie kanapy, tylko potrzebujecie wspólnoty. Żeby się poczuć dobrze, nie potrzebujecie komórki czy Facebooka – ale spotkania. Żeby się poczuć dobrze, potrzebujecie Jezusa i nawzajem siebie. I potrzebujecie Kościoła, dlatego wybraliście się w drogę na Lednicę, bo tutaj, razem, przy tym jeziorze na Lednicy, jak nam mówił o. Jan, można spotkać Chrystusa, który brzegiem tego jeziora chodzi. Dlatego przychodzimy tutaj do Jezusa – mówił ks. abp Wojciech Polak.

Centralnym punktem spotkania będzie wieczorna Msza św. z udziałem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka i przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Homilię podczas Eucharystii wygłosi ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

Podczas spotkania pielgrzymi wysłuchają też przesłania, które skieruje do nich papież Franciszek. Na zakończenie spotkania o północy młodzi przejdą przez symboliczną Bramę Rybę. W ten sposób zademonstrują swą wiarę w Chrystusa.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Ich twórcą był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

Transmisję poszczególnych punktów spotkania przeprowadza TV Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj