Trwa XVII Spotkanie Młodych w Lednicy

Już po raz XVII na Polach Lednickich odbywa się spotkanie młodych.  Rano jego uczestnicy mogli przystąpić do spowiedzi; wysłuchali także konferencji poświęconej ojcostwu. Spotkaniu przyświeca hasło czerwcowego apelu „W imię Ojca”.

Tegoroczne spotkanie pod Bramą-Rybą nad Jeziorem Lednickim licznie gromadzi młodzież z całej Polski, ale też z zagranicy.

Sandra Niemiec, która jest na Polach Lednickich, nie ukrywa, że jest to dla niej szczególny czas, który może przeżyć z „Ojcem”.

– Jest to dla mnie takie szczególne, że mogę ten czas przeżyć z moim Ojcem. Jest to tym bardziej piękne, ponieważ nie znam swojego biologicznego ojca. Dla mnie Bóg Ojciec, Nasz Tata to Ktoś kogo bardzo kocham, i wiem, że On też mnie kocha ponad wszystko. Cieszę się, że mogę przeżyć to razem z Nim i razem z moimi przyjaciółmi, których też jest Ojcem. (…) Towarzyszy nam tutaj piękna atmosfera, mimo że kropi deszcz; jesteśmy pełni radości –akcentuje Sandra Niemiec.

W trakcie spotkania na Polach Lednickich o godz. 17.00 w procesji wniesione zostaną relikwie bł. Jana Pawła II, św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników. Następnie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP przybliżą postać założyciela zgromadzenia: bł. Edmunda Bojanowskiego.

Głównym punktem spotkania będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Homilię wygłosi ks. bp Grzegorz Ryś. Na godz. 21.40 zaplanowano przemówienie Ojca Św. Franciszka.

O godz. 23.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczyć będzie ks. bp Wojciech Polak z Gniezna. Następnie młodzi dokonają aktu wyboru Chrystusa na swojego Pana, po czym przejdą przez Bramę III Tysiąclecia.

Od godz. 21:40 TV Trwam będzie transmitować wydarzenia z Lednicy

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl