„Idź za Barankiem” – 3 czerwca XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Wielkimi krokami zbliża się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem „Idź za Barankiem”. Jak zaznaczają organizatorzy, „przede wszystkim chcemy razem odkrywać wspólną drogę, którą musimy przebyć, żeby coraz bardziej poznawać Eucharystię. Dodają także, że Eucharystia potrzebuje wspólnego zgromadzenia, dlatego tym bardziej zapraszają do wspólnego jej przeżywania w tym roku w Lednicy. Spotkanie odbędzie się już 3 czerwca. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Program spotkania oparty będzie na trzech gestach.

Pierwszy z nich – ZWOŁANIE, bo przecież wspólnota najpierw musi się zebrać i zawiązać. Następnie POSILENIE, gdzie najważniejszym punktem będzie oczywiście Msza św., a na koniec IDŹ ZA BARANKIEM – wybierzemy wtedy Chrystusa jako naszego Pana i pójdziemy dalej w świat, wrócimy do miejsc, z których przybyliśmy – wskazują organizatorzy.

W odkrywaniu Eucharystii pomogą liczni goście.

Profesor Sebastian Kubis, astrofizyk, oraz br. Tomasz Łakomczyk, kapucyn, będą mówili o tym, czy w sposób naukowy da się wytłumaczyć fenomen Eucharystii. Odwiedzą nas również: Tomasz Wolny, prezenter telewizyjny, oraz o. Leonard Bielecki, franciszkanin. Panowie opowiedzą o swoim doświadczeniu Eucharystii. W Godzinę Miłosierdzia wprowadzą nas s. Gaudia Skass ISMM i s. Eliza ZSJM. O tym, jak iść za Barankiem, opowie Wspólnota Małych Braci i Małych Sióstr Baranka. Chcieliśmy, aby w tym roku na Lednicy odwiedził nas też bł. Carlo Acutis. Na nasze spotkanie zaprosiliśmy więc rodziców młodego błogosławionego, którzy odwiedzą nas w formie nagrania – informują organizatorzy.

Jak co roku nie zabraknie również pola spowiedzi, gdzie młodzi zgromadzeni na spotkaniu będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Jednak na uczestników czeka jeszcze jedno szczególne miejsce.

W tym roku na Polach Lednickich pojawi się pole słuchania, pole dialogu. Po czasie pandemii, po ostatnich wydarzeniach na świecie, młodzież potrzebuje rozmowy. Będzie to miejsce, w którym uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać o wszystkim z kapłanem, siostrą zakonną, osobą świecką, a także z psychologiem – zwracają uwagę organizatorzy.

Na Lednicy pojawi się też pole talentów, czyli kilka punktów, w których młodzież jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania będzie mogła rozwijać swoje talenty i skorzystać ze zorganizowanych warsztatów – dodają.

Podczas tegorocznego spotkania warsztaty poprowadzą:

warsztat liturgiczny – o. Mikołaj Walczak OP;

warsztat rękodzielniczy – siostry dominikanki;

warsztat podejmowania decyzji – Krzysztof Dzieńkowski SJ, znany też jako @krzychu_jezuita;

warsztat „Jak ewangelizować w internecie? – ks. Teodor Sawielewicz – Teobańkologia;

warsztat „100 pytań do…“(Q&A) – br. Tomasz Łakomczyk OFMCap; warsztat „Niebo gwiaździste nade mną“ – prof. Sebastian Kubis;

warsztat Pro Life – Katarzyna Kubis.

Na tym jednak nie koniec nowości.

– Po raz pierwszy dominikanka s. Łucja Rado zostanie duszpasterzem Spotkania Lednickiego. Siostra Łucja będzie współprowadzić nasze spotkanie z dominikaninem o. Tomaszem Nowakiem – wyjaśniają organizatorzy.

Na Lednicy nie brakuje też miejsca dla najmłodszych. Od 14:00 do 16:00 na tyłach Pól Lednickich znajdzie się Lednicka Strefa Dziecka prowadzona przez siostry służebniczki. Na koniec jej uczestnicy wezmą udział w Procesji Orłów oraz przejdą przez Bramę Rybę.

Organizatorzy lednickiego spotkania zachęcają, żeby uczestnicy nie zapomnieli zabrać ze sobą kilku najważniejszych elementów.

Flagi z wizerunkiem Baranka wykonane własnoręcznie w dużym formacie, dzwonki z domowego zaplecza lub pożyczone z zakrystii oraz świeczki, które będą wykorzystane podczas adoracji.

Lednica 2000/radiomaryja.pl

 

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl