fot. Monika Tomaszek

W Toruniu odbył się Marsz dla Życia i Rodziny

Ulicami Torunia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. To wielkie wydarzenie dla wszystkich, którym bliskie są wartości ochrony ludzkiego życia i tradycyjnej rodziny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

„Dzieci przyszłością Polski” – to hasło Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Torunia.

Dzieci są przyszłością każdej rodziny – podkreślał organizator wydarzenia, Waldemar Furmanek.

– Hasło „Dzieci przyszłością Polski” zaprasza, namawia i akcentuje. Jest pozytywnym impulsem do tego, żeby pamiętać, że bez dzieci nie ma naszej przyszłości – mówił Waldemar Furmanek.

Dla uczestników Marszu dla Życia i Rodziny oczywiste jest, że życie ludzkie rozpoczyna się w chwili poczęcia. Prawo do życia jest największym prawem.

Nie obronimy żadnych praw człowieka, jeśli zanegujemy prawo do życia – wskazał ksiądz biskup Andrzej Suski, biskup senior diecezji toruńskiej.

– Jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem chronić każde życie ludzkie, zwłaszcza tych braci najmniejszych, najbliższych sercu Jezusa, dzieci niepełnosprawnych i doświadczonych w cierpieniu – oznajmił ks. bp Andrzej Suski.

Marsz poprzedziła Msza święta w Katedrze pw. Świętych Janów. Podczas homilii ks. Ryszard Halwa SAC odwołał się do słów świętej Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła, że „zabijanie dzieci w łonach matek jest największym zagrożeniem dla pokoju”.

– Jeżeli pragniesz pokoju, który jest dzisiaj tak bardzo zagrożony w świecie, staraj się czynić piękne rzeczy dla małego, bezbronnego dziecka, które jest darem Boga – powiedział ks. Ryszard Halwa.

Marsz dla Życia i Rodziny to wielkie wydarzenie dla społeczności Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Udział w nim to świadectwo naszego życia – podkreślali studenci toruńskiej uczelni.

– Jest to dla nas potwierdzeniem, że rodzina jest dla nas ważna, iż wychowywaliśmy się w rodzinie i chcemy mieć w przyszłości swoją własną rodzinę – podsumowała Julia Dąbrowska, studentka AKSiM.

Marsze za życiem odbyły się w niedzielę w wielu miastach w Polsce.

TV Trwam News

drukuj