fot. Monika Bilska

XX Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

Już po raz 20. na Jasną Górę będą pielgrzymować Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci. W tym roku spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 11.00 przyświeca hasło: „Niech zstąpi Duch Twój!”.

Młodych pielgrzymów powita zespół „Armia Dzieci” z Lublina. Po koncercie zaplanowano spotkanie z Magdaleną Buczek – założycielką PKRD. W planie jest też koncert ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy oraz modlitwa różańcowa [zobacz szczegółowy plan pielgrzymki].

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Antoni Długosz. Potem przewidziano wiele atrakcji, m.in. konkurs z nagrodami.


[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Długosz do rodziców: Uczcie dzieci wspólnoty poprzez pielgrzymowanie do sanktuariów, by tam widziały świadectwo innych rodziców i rówieśników [zobacz]


Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 r. Obecnie istnieją w 33 krajach świata i na wszystkich kontynentach. Członkowie kół spotykają się systematycznie na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie.


O. P. Dettlaff CSsR dla „Naszego Dziennika” o PKRD: Tworzymy międzynarodową rodzinę dziecięcych serc skupionych wokół Matki Najświętszej [zobacz


 

 

 

RIRM

drukuj