fot. PAP/EPA

Watykan: Papież odwołał audiencję, nadal ma stan grypowy

Papież Franciszek ma nadal lekki stan grypowy i z tego powodu odwołano przewidziane na dziś jego audiencje – poinformował Watykan. O kolejnej chorobie papieża wiadomo od soboty.

Po tym, gdy odwołane zostały sobotnie audiencje, w niedzielę Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Kontynuuje kurację i dlatego zawieszono jego spotkania; profilaktycznie – podkreślił Watykan w komunikacie przekazanym dziennikarzom.

Ojciec św. Franciszek ma problemy ze zdrowiem po raz trzeci w ostatnich miesiącach. Na przełomie listopada i grudnia miał ostre zapalenie oskrzeli, z powodu którego musiał zrezygnować z podróży na konferencję klimatyczną w Dubaju. Następnie w połowie stycznia przeszedł infekcję dróg oddechowych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl