fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent RP: Jest wspólna wizja ośrodka prezydenckiego i MON ws. zmian systemu dowodzenia armią

Mogę otwarcie mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON, jeśli chodzi o kształt przyszłego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi – oświadczył dziś prezydent Andrzej Duda na odprawie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP.

„Bezpieczeństwo jest z całą pewnością tą sferą, która powinna nas łączyć, musi być tym punktem, w którym jednoczą się wysiłki i tym punktem, w którym osiągany jest konsensus. Dlatego cieszę się z bardzo dobrej współpracy z ministrem (obrony) Mariuszem Błaszczakiem” – powiedział prezydent.

Podziękował szefowi MON i jego współpracownikom „za nadanie tej współpracy zupełnie nowej jakości”

Jak zaznaczył, wyrazem tego jest powołanie wspólnego zespołu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie prac nad reformą systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

„Dziś mogę otwarcie mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i resortu obrony narodowej – jeśli chodzi o kształt przyszłego systemu (kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi)” – powiedział prezydent. Jak dodał, planowane zmiany będą wprowadzane stopniowo, tak, żeby nie zakłócać zdolności sił zbrojnych do reagowania.

PAP/RIRM

drukuj