fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda spotka się z komisarzem UE ds. rolnictwa oraz z ministrami rolnictwa z ośmiu państw UE

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś w Warszawie z komisarzem Unii Europejskiej ds. rolnictwa oraz z ministrami rolnictwa z ośmiu unijnych państw. Jednym z tematów rozmów będzie kwestia dopłat dla rolników.

Do pałacu prezydenckiego przybędzie komisarz Janusz Wojciechowski oraz szefowie resortów rolnictwa: Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Rumuni oraz Polski.

Rząd w Warszawie podejmuje działania mające na celu zrównanie dopłat bezpośrednich dla gospodarzy z Polski ze średnią Unii Europejskiej.

Działania polityków Zjednoczonej Prawicy wspiera w tej sprawie prezydent Andrzej Duda – mówi jego rzecznik Błażej Spychalski.

– Pan prezydent bardzo intensywnie wspiera polski rząd w sprawach związanych z polskim rolnictwem, także w kwestiach związanych z wyrównaniem dopłat dla rolników. Pan komisarz Janusz Wojciechowski wytyczył wiele zabiegów, żeby to nastąpiło. I stąd też to spotkanie. Spotkanie, podczas którego także i te kwestie, które bardzo mocno interesują pana prezydenta, będą poruszane – podkreśla Błażej Spychalski.   

Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego podczas negocjacji nad kolejnym budżetem UE stawia nacisk na politykę spójności, ale także wspólną politykę rolną.

W ubiegłym tygodniu szefowie 27 unijnych państw na spotkaniu w Brukseli nie osiągnęli porozumienia ws. wieloletnich ram finansowych.

Przed południem planowany jest wspólny briefing prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy oraz unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.

 

RIRM

drukuj