fot. PAP/Jacek Turczyk

Prezydent wręczył odznaczenia przedstawicielom samorządu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z samorządowcami z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego”. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim szef polskiego państwa wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządów.

W ostatnich latach zrealizowano wiele strategicznych i ważnych inwestycji samorządowych – zwrócił uwagę prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że rolą państwa jest wspomagać samorządy w sprawnym wykorzystaniu także środków z Unii Europejskiej.

– W regionalnych programach operacyjnych mamy do wykorzystania 31 mld euro. Wielkim zadaniem, naszym wspólnym i tych ludzi, którzy sprawują władzę centralną, ale także Państwa, czy może przede wszystkim Państwa jest to, żeby te pieniądze były wykorzystane jak najlepiej. Obowiązkiem władz centralnych jest stworzenie Państwu ku temu warunków, natomiast waszym zadaniem jest wykorzystanie ich jak najlepiej, tak, żeby były one rzeczywiście z pożytkiem dla mieszkańców, tak, żeby podniosły one jakość życia społeczności lokalnej. Nie ma wątpliwości, że to czynicie, bo zrealizowanych zostało w Polsce w ostatnich latach wiele wspaniałych inwestycji, pięknych inwestycji i to w miastach, które zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat w sposób nieraz wręcz oszałamiający – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że swoją polityką będzie wspierał działania samorządów, aby w Polsce był realizowany zrównoważony rozwój.

Jak zaznaczył, ważne jest, by podnosił się poziom życia Polaków, zwłaszcza w małych miejscowościach i wsiach. Wskazał tu na inwestycje infrastrukturalne czy komunikacyjne.

RIRM

drukuj