W Afganistanie Talibowie zabili co najmniej 16 pasażerów autobusów

Afgańscy talibowie zabili we wtorek na północy kraju co najmniej 16 osób z  trzech lub czterech autobusów oraz wzięli w charakterze zakładników dziesiątki pasażerów – poinformowały lokalne władze.

„Talibowie dokonali egzekucji 16 pasażerów i uprowadzili 30 zakładników” – poinformował agencję AFP Sajed Mahmud Danish, rzecznik gubernatora prowincji Kunduz, gdzie doszło do tych wydarzeń.

Z kolei szef miejscowej policji Shir Aziz Kamawal podał, że talibowie zabili 17 pasażerów.

Talibowie opanowali znaczne obszary Afganistanu po zakończeniu głównej misji NATO w tym kraju w 2014 roku; obecnie kontrolują więcej terytorium niż kiedykolwiek od obalenia ich reżimu przez wojska USA w 2001 roku.

W kwietniu talibowie ogłosili rozpoczęcie wiosennej ofensywy przeciwko siłom rządowym w Kabulu. Miesiąc wcześniej odmówili wzięcia udziału w bezpośrednich negocjacjach pokojowych z władzami, grzebiąc w ten sposób nadzieje rządu na zakończenie konfliktu trwającego od ponad 14 lat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl