fot. PAP/Albert Zawada

Poseł Franciszek Sterczewski przyłapany na jeździe po alkoholu

Poseł Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Franciszek Sterczewski, zatrzymany przez policję za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu odmówił badania alkomatem. Zasłonił się immunitetem. Po fali krytyki ogłosił, że z niego rezygnuje.

W nocy z poniedziałku na wtorek na jednej z ulic Poznania patrol policji zatrzymał posła Koalicji Obywatelskiej, który jechał na rowerze bez oświetlenia. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu i chcieli zbadać alkomatem Franciszka Sterczewskiego.

Polityk po kilku godzinach unikania odpowiedzi na pytania dziennikarzy przeprosił za swoje zachowanie w internetowym wpisie i zapowiedział wsparcie fundacji wspierającej ofiary wypadków drogowych.

Kilka godzin później sam zgłosił sprawę na policję i zadeklarował zrzeczenie się immunitetu.

W przypadku osób, które prowadzą pod wypływem, a tak można to nazwać, nie ma żadnej taryfy ulgowej – zaznaczył Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=560239945477849

Franciszek Sterczewski był jednym z głównych mówców ostatniego Kongresu Platformy Obywatelskiej. Tak mówił o nim Donald Tusk.

Głęboko wierzę w takich ludzi, którzy mają w sobie taką energię, brak pokory – podkreślał przewodniczący PO.

Franciszek Sterczewski zyskał medialny rozgłos po próbie przedarcia się przed kordon służb chroniących polsko-białoruską granicę. Polityk chciał przekazać nielegalnym imigrantom pakunek w worku na śmieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl