fot. PAP/Lech Muszyński

PO będzie dziś wybierać nowego przewodniczącego

Platforma Obywatelska będzie dziś wybierać nowego przewodniczącego. Swój głos będzie mogło oddać prawie 9,5 tysięcy członków PO.

Kandydatów jest czterech. Są nimi: szef klubu Koalicji Obywatelskiej i obecny wiceszef partii Borys Budka, wiceprzewodniczący Tomasz Siemoniak, poseł Bartosz Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski.

Niedawno swoją kandydaturę na przewodniczącego PO wycofała Joanna Mucha, która poparła kandydaturę Borysa Budki. O fotel szefa PO nie będzie ubiegał się też dotychczasowy lider Grzegorz Schetyna.

Senator PiS-u Jan Maria Jackowski ocenił, że po swoistej kapitulacji Schetyny on sam i jego ludzie chcą utrzymać swoje wpływy.

– Widać wyraźnie, że po odejściu Grzegorza Schetyny on i jego zwolennicy chcą zachować pewien status quo i pewne wpływy w tym stronnictwie. Nie wykluczam sytuacji, że jeżeli na przykład Borys Budka wygra te wybory, to wiceprzewodniczącym zostanie – tak jak jest obecnie – Tomasz Siemoniak, a ludzie kojarzeni z Grzegorzem Schetyną będą mieli swoją reprezentację w naczelnych organach i gremiach statutowych Platformy Obywatelskiej – stwierdził Jan Maria Jackowski.

Nieoficjalne wyniki głosowania mają być znane wieczorem. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad 50 proc. głosów, 8 lutego odbędzie się II tura wyborów.

RIRM

drukuj