fot. TV Trwam

Ks. Oko w TV Trwam: W miejsce zachodnich społeczeństw wchodzi islam [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Bogate społeczeństwa Zachodu wymierają. W to miejsce wchodzi islam – powiedział w trwającym na antenach Radia Maryja i TV Trwam programie „Rozmowy niedokończone” ks. prof. Dariusz Oko, teolog i filozof. Temat dzisiejszej audycji to:  „Islam jako zagrożenie dla Europy i chrześcijaństwa”.

[OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Ks. profesor Oko poruszył m.in. temat wymierania narodów chrześcijańskich w Europie przy jednoczesnym napływie do niej ludności islamskiej. Jestem co roku w Niemczech, tam spędziłem ponad 7 lat, i widzę coraz mniej Niemców i coraz więcej muzułmanów – podkreślał.

– Bogate społeczeństwa Zachodu, które często w tym bogactwie się degenerują, i ta degeneracja, niestety, też przerzuca się częściowo na Kościół katolicki, wymierają. W to miejsce wchodzi islam – tłumaczył kapłan.

Ks. prof. Dariusz Oko przyznał, że islam stał się przedmiotem jego badań właśnie ze względu na wspomniane zagrożenie, jakim jest dla Europy i kultury chrześcijańskiej. Jak wcześniej zaznaczył, „nie dotyczy to oczywiście wszystkich muzułmanów”.

– Jesteśmy każdego tygodnia informowani o kolejnych zamachach terrorystycznych, o wielkich falach muzułmanów, którzy napływają do Europy. Ale też to wiem z własnego doświadczenia. W czasie podróży naukowych czy na pielgrzymkach z lekarzami odwiedziłem wiele krajów, także muzułmańskich czy funkcjonujących z muzułmańskimi; w sumie ponad 60 – przekonywał gość „Aktualności Dnia”.     

Obrazując zagrożenia wynikające z zastępowania chrześcijańskiej ludności Europy muzułmanami, ks. profesor nawiązał m.in. do przykładu Niemiec.

– Jaka byłaby strata dla kultury światowej, gdyby Niemcy wymarli. Szacuje się, że na 4 tys. największych twórców kultury, nauki 500 to są Niemcy. Jeżeli taki naród by zniknął, to będzie wielka strata – wskazał ks. prof. Dariusz Oko.

Ks. prof. Dariusz Oko jest kierownikiem Katedry Filozofii Poznania Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Posługuje też jako duszpasterz lekarzy archidiecezji krakowskiej. W swojej pracy naukowej skupia się m.in. na temacie ideologii walczących z Bogiem, Kościołem Katolickim i instytucją rodziny.

Po zakończeniu programu w TV Trwam, audycja będzie kontynuowana na antenie Radia Maryja po godz. 21.30.

RIRM

drukuj