fot. PAP/EPA

Islamiści jednoczą siły

Boko Haram przysięga wierność tak zwanemu Państwu Islamskiemu. Nieoficjalnie już od dawna mówiło się o współpracy islamistów z Boko Haram z państwem islamskim. Teraz na jednym z portali społecznościowych  opublikowano  znamienne nagranie.

Lider nigeryjskich dżihadystów Abubakar Szekau ogłasza posłuszeństwo kalifowi Abu Bakrowi Al-Baghdadiemu z tzw. Państwa Islamskiego.

Boko Haram domaga się wprowadzenia islamskiego prawa szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii – kraju, w którym połowa mieszkańców to chrześcijanie. Współpraca Boko Haram i Państwa Islamskiego, które powstało na terenie Syrii i Iraku, to poważne wyzwanie dla społeczności międzynarodowej.

W historii nieraz mieliśmy do czynienia z różnego typu międzynarodówkami. Obecnie można mówić o międzynarodówce islamskiej. W szeregach terrorystów z państwa islamskiego znajdują się nie tylko Irakijczycy czy Libijczycy, ale także islamiści  przybyli z Francji, Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Czeczenii, Afganistanu i Pakistanu.

Wielu ekspertów podkreśla, że islam ma globalny projekt podboju cywilizacji, którego  ostatecznym celem jest zdobycie stolicy chrześcijaństwa.

 

 

TV Trwam News

drukuj