fot. pixabay.com

Irak: 13 policjantów zginęło w ataku Państwa Islamskiego w Kirkuku na północy kraju

13 policjantów zginęło w nocy z soboty na niedzielę w ataku Państwa Islamskiego (IS) w Kirkuku na północy Iraku; strzelanina, która wywiązała się podczas policyjnej kontroli trwała kilka godzin. To jeden z najbardziej krwawych ataków od początku roku – podaje AFP.

Kirkuk leży w Kurdystanie, regionie w którym szczególnie często dżihadyści atakują iracką policję i armię – przypomina AFP.

W lipcu IS wzięło na siebie odpowiedzialność za atak w Bagdadzie; zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w na targu. W wyniku eksplozji zginęło 35 osób, a rannych zostało ponad 60.

W styczniu doszło do najpoważniejszego od trzech lat wybuchu w handlowej dzielnicy Bagdadu na placu Tayaran i był to pierwszy atak samobójczy po trzech latach przerwy. I tym razem IS przyznało się do zorganizowania zamachu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl