fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: Ponad 2,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 80 tys. zł przejęła policja

Kępińscy policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości 80 tys. zł. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu, którzy w domu prowadzili produkcję narkotyków – poinformował rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

Policjanci z Kępna dowiedzieli się, że na terenie jednej z posesji w gminie Baranów może być prowadzona produkcja amfetaminy.

Funkcjonariusze weszli na teren domu w godzinach wieczornych i zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Znaleziono tam 840 gram amfetaminy oraz półprodukty służące do jej produkcji.

W tym samym czasie, inna grupa policjantów, na jednej z ulic w Baranowie zatrzymała drugiego ze sprawców – 29-latka. W jego samochodzie było 100 gram amfetaminy.

„W toku prowadzonych czynności procesowych policjanci ustalili, że zatrzymani ukryli kolejną dużą partię narkotyków w jeszcze innym miejscu. W wyniku przeszukania odnaleziono ponad 1700 gram amfetaminy w postaci proszkowej oraz blisko pół litra tzw. płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować co najmniej 600 gram wysokiej jakości narkotyku w postaci proszkowej” – wyjaśnił rzecznik prasowy kępińskiej policji sierż. Rafał Stramowski.

W piątek sąd zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu obu mężczyzn.

PAP

drukuj