Gdynia: trwa forum gospodarcze „Wizja Rozwoju”

W Gdyni trwa forum gospodarcze „Wizja Rozwoju”. Gościem spotkania był dziś premier Mateusz Morawiecki.

– To właśnie niepodległość warunkuje w dużym stopniu i gwarantuje rozwój, jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym odpowiedniego rozwoju gospodarczego. A z kolei dobry rozwój gospodarczy, solidny rozwój gospodarczy jest elementem, który umacnia niepodległość, umacnia suwerenność każdego kraju – wskazał.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że obecnie jednym z priorytetów rządu jest „wizja naszego rozwoju”, która powinna opierać się również o nasze przewagi konkurencyjne, talenty, innowacje czy technologie.

– Polska nie boi się tej innowacyjności, tej wizji rozwoju, która powinna inspirować, która jest aspiracyjna, ale z drugiej strony bardzo wymagająca dla nas, dla naszych przedsiębiorców – akcentował.

Szef rządu podkreślał, że polscy przedsiębiorcy potrzebują współpracy z samorządami i z administracją centralną. Jest to niezbędne do budowania przewagi konkurencyjnej. Bardzo ważny w biznesie jest także równy strat dla przedsiębiorców.

– Wyścig powinien się zaczynać wtedy, kiedy wszyscy są na linii startu. I my właśnie w taki sposób, poprzez konstytucję biznesu, walcząc o prawa naszych przedsiębiorców w Unii Europejskiej, poprzez liczne dyrektywy, zaznaczamy tę konieczność równego startu. Nie ma tego równego startu, nie musimy się tutaj oszukiwać, ale ważne jest, żeby był obóz polityczny, władza, która walczy o ten równy start – mówił. 

Teraz przed nami czas poważnych wyzwań gospodarczych – stwierdził premier.

– Zmiana tego paradygmatu gospodarczego: od Polski, która jest Polską goniącą innych do Polski, która jest goniona przez innych – od Polski, która importuje technologie, zwłaszcza wysoko zaawansowane technologie, do Polski, która eksportuje wysoko zaawansowane technologie. To jest marzenie naszej kolejnej dekady rozwoju gospodarczego – zapewnił szef polskiego rządu.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl