fot. twitter.com

PK: Żona S. Gawłowskiego ma się dziś stawić na przesłuchanie

Żona posła PO Stanisława Gawłowskiego ma się stawić w prokuraturze dziś o godz. 14.30 – poinformowała szczecińska delegatura Prokuratury Krajowej. Renata Listowska-Gawłowska ma usłyszeć zarzuty.

W ub. tygodniu PK poinformowała, że żona posła PO ma się stawić w prokuraturze w charakterze podejrzanej. Po wykonaniu czynności procesowych z jej udziałem mamy poznać szczegółowe informacje ws. zarzutów i ewentualnych dalszych czynności procesowych. Ma to związek z tzw. aferą melioracyjną, w której zarzuty usłyszał polityk PO Stanisław Gawłowski.

Kolejne decyzje prokuratury rzucą nowe światło na całą sprawę – ocenił poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Zobaczymy, jakie decyzje podejmie prokuratura. Żona posła nie jest funkcjonariuszem publicznym, więc trudno jest się wypowiadać w tej sprawie. Na pewno nie jest to atak polityczny, zważywszy na związek z mężem. To nie ulega najmniejszej wątpliwości – powiedział poseł Rzymkowski.

Stanisław Gawłowski od połowy kwietnia przebywa w areszcie. Prokuratorzy postawili mu pięć zarzutów. Trzy mają charakter korupcyjny w związku z tzw. aferą melioracyjną. Chodzi o nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych, prowadzonych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

 

RIRM

drukuj