fot. pl.wikipedia.org

Czołowi politycy PiS wyruszyli dziś na przedwyborcze spotkania z Polakami

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzą łącznie 51 miejscowości. Turnee po kraju jest okazją do zaprezentowania planów ugrupowania na najbliższe miesiące. Parlamentarzyści wsłuchują się w oczekiwania obywateli, chętnie też odpowiadają na pytania.

Na mapie dzisiejszego podróżowania znalazł się m.in. Szymbark, gdzie uda się wicepremier Beata Szydło.

Z kolei z mieszkańcami Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego spotka się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister Adamczyk podkreślił, że tematem przewodnim będą niezrealizowane projekty drogowe na Warmii i Mazurach.

W przypadku Nowego Miasta Lubawskiego mówimy o modernizacji DK15, mówimy o niezbędnej i obiecywanej przez lata mieszkańcom obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego o długości prawie 18 km. Poprzednicy obiecywali, a my realizujemy – taka jest zasada. Warmia i Mazury w czasie rządów PiS otrzymały ok. 8 mln zł na inwestycje drogowe. To nie jest mało. Wiem, że potrzeby są duże. Mam nadzieję, że rząd PiS te oczekiwania spełni – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Przedwyborcze spotkania PiS z mieszkańcami Polski potrwają do końca lipca. Zainaugurował je w minioną niedziele prezes klubu Jarosław Kaczyński. Plany na najbliższe miesiące przedstawił w Trzciance w woj. wielkopolskim.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Wybierzemy w nich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

RIRM

drukuj