fot. Tomasz Strąg

A. Macierewicz w TV Trwam: Pan Donald Tusk niestety mówi nieprawdę [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Materiał dowodowy wskazuje na to, iż bardzo długo była planowana wspólna wizyta prezydenta i premiera w Katyniu – mówił w dzisiejszych „Rozmowach niedokończonych” na antenach Radia Maryja i TV Trwam b. minister obrony narodowej, szef podkomisji ds. ponownego zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz.

W programie, którego temat brzmi „Katastrofa smoleńska – podsumowanie 8 lat badań”, Antoni Macierewicz odniósł się m.in. do odbytego dziś przesłuchania Donalda Tuska. Były premier złożył zeznania w procesie Tomasza Arabskiego. Tusk zeznał m.in.: „Nie planowałem, i prezydent Kaczyński też nie planował, wspólnej wizyty prezydenta i premiera w Katyniu”.

– Można powiedzieć tyle: że pan Donald Tusk, ówczesny premier, zeznawał także wcześniej w tej sprawie i wtedy mówił co innego. Wtedy też zeznawał pod przysięgą. Cały materiał dowodowy, jaki w tej sprawie, przed tymi zeznaniami dzisiejszymi, został zebrany, wskazuje na to, iż bardzo długo była planowana właśnie wspólna wizyta – powiedział gość TV Trwam i Radia Maryja.

Jak wskazał, „dopiero rozmowy między urzędnikami Donalda Tuska, a później samym Donaldem Tuskiem i panem premierem (…) Putinem zdecydowały o podzieleniu tej wizyty na dwa osobne wydarzenia”.

Pan Donald Tusk niestety mówi nieprawdę – dodał Antoni Macierewicz.

Zobacz na żywo [tutaj].

RIRM

drukuj